спд Баблюк купить тую самшит кипарисовик гибискус барбарис елка пихта бересклет декоративные кусты деревья оптом розница украина киев ландшавтный дизайн журналы о растениях скачать
Субота, 28.09.2024, 19:48 Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
ВСІ ДЕРЕВА ТА КУЩІ ВИРОЩЕНО В ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОМУ РАЙОНІ ПРИКАРПАТТЯ

Туя - посадка и уход

Обрезка кустарников

Садовые дорожки

Подготовка роз к зиме

Декоративные кустарники

Посадка газона

Как выбрать саженцы

Как правильно обрезать куст самшита

Гибискус

Как правильно обрезать куст форзиции

Berberis (Барбарис)

Садовые ошибки
Догляд за туями
Туя може рости як на сонячному місці, так і в півтіні, але в повній тіні її крону рідшає. Грунт підходить будь-хто: торф'яниста, глиниста, сухі супіски, головне - щоб вона була добре проникною. На важких сирих грунтах роблять дренаж шаром 15-20 см, на болотах прокладають труби в траншеях. При купівлі і пересадці рослин звертайте увагу на те, щоб земляна грудка навколо коренів була збережена. Молоді рослини переносять пересадку легше. Посадочні ями мають бути глибиною 60-80 см - залежно від розмірів грудки землі, висоти і діаметру крони рослини. Їх зас ыпают сумішшю дернової або листової землі, торфу і піску(2: 1: 1) з додаванням(при посадці) 50-100 г нитроаммофоски на кожну дорослу рослину. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні грунту. Висаджуючи рослини групами, між ними витримують відстань від 3 до 5 м, орієнтуючись на розмір майбутніх дерев. У алеях туї зазвичай саджають в 4 метрах одну від іншої. Підгодовують рослини навесні. Зазвичай для цього використовують комплексні добрива, наприклад "Кемиру-універсал", з розрахунку 50-60 г/м2. Якщо при посадці було внесено повне мінеральне добриво, першу підгодівлю проводять тільки через два роки. Пишна хвоя туї випаровує багато вологи, тому не можна допускати пересихання грунту, у тому числі і восени. У перший після посадки місяць її поливають один раз в тиждень(10-50 л на саджанець залежно від його розміру), крім того, обов'язково зрошують крону. Завдяки дощуванню не просто змивається пил: розкриваються стоми листя, рослині легшає дихати, відповідно інтенсивніше протікають усі фізіологічні процеси. Впродовж вегетаційного періоду грунт розпушують на глибину 8-10 см(у туї поверхнева коренева система). Пристволові круги бажано мульчувати - торфом, тріскою, корою, компостом. Це захистить корені від перегрівання і пересихання влітку і від швидкого промерзання взимку. Перші три-чотири роки рослини укривають, щоб уникнути зимових і весняних сонячних опіків. Дорослі туї цілком зимостійкі. Проте гілки високо рослих дерев бажано злегка стягнути шпагатом, щоб їх крони не розламувалися під тяжкістю мокрого снігу.
Спершу для поліпшенні приживаності і розвитку кореневої системи проведіть 2-3 обробки Цирконом під корінь з інтервалом 10-14 днів. Можна використати з цією метою інший препарат - "Крона-Спас". По кроні можна обробити антистресовим препаратом Эпином-экстра у поєднанні з Цитовитом.
Притінення туї потрібно тільки після посадки, надалі притіняти не треба. З ялівцем - складніше. Треба знати вид, тому що більшість видів і сортів навесні горять. Уточніть, який у Вас ялівець, ми дамо відповідь, як з ним поступати. У будь-якому випадку, навесні наступного року варто його притінити.
І туї, і ялівці люблять дощування. Спочатку можна поливати по кроні 2 рази в тиждень в уранішні або вечірні години, потім рідше - раз в 1-2 тижні. У поливальну воду корисно додавати препарати Сяйво або Байкал, які пригнічують патогенну мікрофлору в грунті і в самій кроні, посилюють вироблення гумусу в грунті. Можна поєднувати ці обробки з некореневими підгодівлями мінеральними добривами(у суміші з Сяйвом або Байкалом) в концентрації 3-5 г/10 л води(тоді під корінь можна не удобрювати). Для цього можна використати Кемиру-Комби (а не ті долгодействующие і медленнорастворимые добрива для хвойних, які вносяться під корінь. Ще дуже благотворно на хвойні діє сульфат магнію (1-2 обробки за сезон, в травні-червні) в концентрації 3 г/10 л води, ці обробки по кроні чергують з Кемирой-Комби (її можна використати до середини липня.
Кожну весну треба оглядати крону рослин. Якщо з'явилися сухі гілочки - це може бути грибним захворюванням. В цьому випадку сухі гілочки обрізують і спалюють, а рослини обробляють фунгіцидами - Фундазолом, бордосской рідиною або Оксихомом. Але краще використати біологічний препарат Фитоспорин, який придатний не лише для лікування, але і для профілактики. Їм можна обробляти рослини навесні, з настанням теплої погоди(+20 градусів), незалежно від наявності ознак захворювання. Якщо ж Ви регулярно користуватиметеся Сяйвом або Байкалом, це не знадобиться, оскільки вони мають захисну дію.

Форма входу

Пошук

Календар

«  Вересень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів

Наше опитування

Оцените мой сайт
Всього відповідей: 7

Міні-чат

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Створити безкоштовний сайт на uCoz